Instalace, servis

Instalace, servis klimatizací

I přes stále jednodušší instalaci, údržbu klimatizací, tepelných čerpadel, se nevyhnete oborné instalaci a občasné údržbě těchto produktů.

Kvalitní a pravidelný servis spolu s odborně provedenou montáží Vám umožní a prodlouží bezproblémový chod zařízení po celou dobu životnosti této techniky. Perioda opakování servisu je vždy individuální podle toho kde a v jakých podmínkách je klimatizace namontována.

Většina renomovaných výrobců má ve svých obchodních podmínkách a v části reklamací podmínku uznání záruky pravidelnou prohlídku, která je hrazená konečným zákazníkem. Tímto opatřením výrobce předchází možným problémům, která by mohly v záruční době vzniknout, chrání tím i sebe a image své značky. Pravidelná a kvalitně provedená prohlídka by měla obsahovat tyto základní věci:

U vnitřní jednotky čištění filtrů,desinfekce výparníku, propláchnutí odvodu kondenzátu čistícím prostředkem.

U venkovní jednotky vyčištění kondenzátoru(ometení hrubých nečistot,ošetření speciálním přípravkem), kontrola náplně chladiva, měření odběru kompresoru, kontrola hlučnosti zařízení.

Cena instalace zahrnuje montáž jednotek , prostup + odborné spuštění.Ceny montážního materiálu + případný rozvod trubek (izolovaných Cu trubiček, kabelů a plast. trubičky odvodu kondenzátu.) viz ceník níže. Ceny za instalaci se týkají vlastní instalace a nezahrnují případné stavební práce a úpravy, tyto neprovádíme ale v případě Vašeho zájmu Vám je rádi zajistíme.

 

Základní ceník servisních prací:

Instalace split klimatizace, vnitřní + vnější jednotka

4300,-

Instalace multisplit vnější jednotky

2890.-

Instalace multisplit vnitřní jednotky

1890.-

Instalace tepelného čerpadla, vnitřní + vnější jednotka, bez topenářských prací.

6900,-

Periodická údržba split klimatizace, vnitřní + vnější jednotka

890,-

Periodická údržba multisplit vnější jednotky

990,-

Periodická údržba multisplit vnitřní jednotky

790,-

Základní hodinová sazba

590,-

Propojovaci sada 6+10, kabely, odvod kondenzátu

165,-/m

Propojovaci sada 6+12, kabel, drenaz

289,-/m

Instalace propojovací sady

90,-/m

Dopravné technika

6,9Kč/km

 

*Všechny ceny jsou uvedeny v Kč a bez DPH. V rámci nákupu klimatizace, tepelného čerpadla včetně instalace, je možné dle platných zákonů aplikovat sníženou sazbu dph (15%) na celou zakázku.